Będąc na wycieczce we Wrocławiu nie sposób ominąć ogrodu zoologicznego. Wrocławskie zoo szczyci się wieloletnią tradycją- jest to jeden z pierwszych utworzonych ogrodów w Polsce. Mnóstwo osób pamięta je z programów telewizyjnych prowadzonych przez państwa Gucwińskich.

Oprócz setek gatunków zwierząt i ptaków, zwiedzający mogą zobaczyć także Afrykarium położone na terenie ogrodu. Jest to wspaniałe miejsce, wyposażone w ogromne akwaria i przezroczyste tunele. Jeśli zarezerwujemy hotel blisko zoo, nie musimy martwić się opłatą za parking. Możemy przeznaczyć na zwiedzanie cały dzień. Fascynujące ławice tropikalnych ryb, olbrzymie płaszczki czy manaty-, to tylko niektóre z atrakcji Afrykarium. Zwiedzających zachwyci z pewnością sztuczny wodospad, sympatyczne hipopotamy czy ogromne żółwie. Jeśli interesują nas także inne atrakcje w mieście, możemy dopytać się w recepcji. Foldery, mapy i ulotki- te rzeczy powinien mieć każdy hotel.

Wrocław leży nad Odrą i wprost z ogrodu zoologicznego możemy udać się na rejs po rzece. Wystarczy kupić bilet na terenie ogrodu i udać się na statek wycieczkowy. Jeśli starczy nam sił, po wycieczce do zoo możemy odwiedzić pobliski ogród japoński. Inne miejsca we Wrocławiu, które trzeba zobaczyć to: Hydropolis, Panorama Racławicka, Ostrów Tumski. Hydropolis to muzeum wody. Można tu korzystać z urządzeń multimedialnych, dowiedzieć się jak powstają chmury lub wir wodny. W pobliżu czynna jest kolejka linowa, która zabierze nas na drugi brzeg Odry. Podczas wędrówek po Wrocławiu, szukajmy ukrytych zabawnych krasnali. Takie poszukiwania mogą być świetną zabawą dla całej rodziny.