Wbrew temu co większość osób uważa, w alkoholizm nie popadają tylko bezdomne osoby z marginesu społecznego. Nie tylko celebryci czy artyści mogą zostać alkoholikami – może nim zostać każdy. Status, wiem ani nawet płeć nie mają tu znaczenia. Wiele uzależnionych osób pije ze znajomymi, kulturalnie, w pubach, restauracjach, klubach… Problem jednak zaczyna się w momencie, kiedy alkohol spożywany jest zbyt często i w większych ilościach, a osoba uzależniona nie potrafi się już bawić bez alkoholu.

Dziś… śmierdzący i brudny Pan spod budki z piwem to nie jest jedyne wyobrażenie alkoholika. Coraz częściej z uzależnieniem borykają się młode osoby, dobrze wykształcone, mające dobrą pracę i wysoki status społeczny. Taka osoba sięga wieczorami po alkohol po to by odreagować codzienne stresy; jeśli takie zachowanie wejdzie w nawyk pojawi się spory problem…

Jeśli więc chcemy pomóc takiej osobie, warto zaproponować http://terapia-leczenie.pl/sklep – dostaniecie tu suplementy diety, które wspomagają walkę z uzależnieniem od alkoholu.

Alkoholizm może prowadzić do wielu poważnych schorzeń.

Fizycznych: marskość wątroby, uszkodzenie trzustki, uszkodzenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, polineuroterapie, impotencja.

Psychicznych: depresja, padaczka alkoholowa, psychozy rożnego typu, zespół Wernickiego-Korsakowa.

Każdy, młody mężczyzna w sile wieku, młoda kobieta, matka, starszy Pan, nauczyciel, policjant, przedszkolanka… Każdy. Nie ma „recepty” na to by nie popaść w alkoholizm. Jeśli więc widzisz w swoim otoczeniu osobę, której zachowania w związku ze spożywaniem alkoholu Cię niepokoją, wyciągnij do niego pomocną dłoń, im wcześniej osoba sięgnie po profesjonalną pomoc, tym szybciej będzie mogła wyjść z nałogu, ocalić swoje zdrowie, życie i rodzinę…

Suplementy diety o których wspominamy w artykule redukują pragnienie spożywania alkoholu, wspierają relaks, sen… Wszystkie suplementy oparte na naturalnych składnikach.