Obawiasz się, że masz problem z depresją, nerwicą? Uważasz, że bliska Ci osoba ma problem i szukasz dla niej pomocy – chcąc znaleźć odpowiedni Ośrodek Terapii?

W Ośrodku Terapii Uzależnień (nie)uzależniony.pl znajdziesz profesjonalną pomoc. Stacjonarną (w ośrodku) i dzienną – dochodzącą. To prywatny Ośrodek, który cieszy się bardzo dobrą opinią, ma wysokie standardy i wysoką skuteczność leczenia.

W ośrodku pomagają nie tylko osobom z depresją, ale również osobom, które cierpią na inne zaburzenia psychiczne, takie jak: nerwicę, zespół stresu pourazowego, chorobę afektywną dwubiegunową itp.

W ośrodku możesz liczyć na bardzo fachową pomoc lekarzy. Są tu stosowane bardzo skuteczne metody leczenia depresji i nerwicy, które potwierdzone są wieloma naukowymi badaniami.

Między innymi:

Konsultacje psychiatryczne i endokrynologiczne: Niestety, współpraca tych dwóch specjalistów w Ośrodkach Terapii jest bardzo rzadka, a powinna być na porządku dziennym. Trzeba rozróżnić problemy psychiatryczne,które pojawiają się u pacjenta, by wiedzieć dokładnie co leczyć…

Badania diagnostyczne w leczeniu depresji: Niesamowicie ważne w leczeniu depresji są badania analityczne (tarczyca, oś nadnercza-przysadka-podwzgórze). Dlaczego? Bo Nadczynność bądź niedoczynność tarczycy daje podobne ojawy do zaburzenia afektywnego. W wielu przypadkach choroby endokrynologiczne współistnieją z tymi psychogennymi.

Farmakologia w leczeniu depresji i nerwicy: W ośrodku (nie)uzależniony leki są dostosowywane do każdego pacjenta w bardzo indywidualny sposób – przede wszystkim, uwzględniając leki, które już pacjent przyjmuje na inne schorzenia. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich leków i obserwacja – jeśli szkodzą, bądź nie przynoszą pożądanych efektów, muszą zostać zmienione.

Psychoterapia w leczeniu depresji i nerwicy: Jest ona niesamowicie ważna. Umożliwia bowiem poznanie samego źródła problemu i zmianę podejścia do rzeczywistości i otaczającego świata. Należy odpowiednio dobrać terapię jak i samego terapeutę, by leczenie było naprawdę skuteczne.

Światłoterapia a leczenie depresji:

Leczenie światłem to nic innego jak naświetlanie pacjenta lampą antydepresyjną. Niedobór witaminy D = depresja – jak dowiedli w ostatnich latach naukowcy.

Ponad to – światłoterapia oddziałuje również na wytwarzanie serotoniny – hormonu szczęścia.