Okazuje się, że tomografia szczęki tak samo jak tomografia zębów jest niezbędna chociażby do wszczepiania implantów zębowych. Badanie to wykonuje również chirurg szczękowy, który podejmuje się leczenia pod mikroskopem.

Świetna technika

Tomografia komputerowa to tomografia żuchwy, szczęki oraz zębów. Jest to radiologiczna technika, która wykorzystuje tworzenie obrazów trójwymiarowych. Przynoszą one o wiele więcej szczegółowych medycznych informacji, które są potrzebne w procedurach specjalistycznych, jak już wspomniane wszczepianie implantów czy też endodoncja mikroskopowa.

Tomografia zębów ma spore znacznie także w planowaniu ogólnego leczenia oraz diagnostyki w implantologicznej stomatologii oraz innych chirurgicznych zabiegach. Tomografia dentystyczna przynosi naprawdę precyzyjne informacje. Są one nieoceniane przy ocenie stanu kości pacjenta oraz także zębów po urazie.

Spora dostępność

Tomografia stomatologiczna jest coraz to bardziej dostępna. Powinniśmy wiedzieć, że jest czymś więcej niż jedynie tomografią zębów. Podnosi ona po prostu jakość leczenia. Dobre kliniki stomatologiczne dysponują własnym tomografem. Wykonanie tego badania w placówce w niektórych przypadkach jest niezbędne. Na pewno pozwala nam na zwiększenie bezpieczeństwa poprzez możliwość omówienia z doświadczonych radiologiem warunków wykonywania tomografii czy też powodów wystąpienia tak zwanych artefaktów. Są to zakłócenia, które bardzo często powstają, gdy pacjent się porusza.

Tomografia stomatologiczna to między innymi tomografia zębów, szczęki, ale również stawów skroniowych i żuchwowych. Tomograf podczas badania używa prawie ośmiuset obrazów dwuwymiarowych. Wydaje się to niemożliwe.

Badania w żadnym wypadku nie należy się obawiać. Jest całkowicie bezbolesne. Można na jego temat poczytać tutaj www.rentgen-krakow.pl Umów się już dzisiaj na wizytę i badanie, a przekonasz się o tym na własnej skórze. Nie ma w tym nic niepokojącego.