Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Sikucińskiego pt. "Spektrum odczuć". Otwarcie wystawy odbędzie się w kwietniu 2026 r. o godzinie 17.00 w holu Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie. Ekspozycję będzie można oglądać do 30 kwietnia.
Jerzy Sikuciński, urodzony 29 stycznia 1959 roku, jest członkiem Związku Artystów Plastyków, Związku Polskich Twórców Sztuki oraz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Mieszka w Zbąszyniu, jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu, gdzie zdobył umiejętności stroiciela fortepianów i pianin. Interesuje się turystyką i muzyką.
Artysta maluje od 2009 roku, specjalizując się w malarstwie olejnym i akrylowym, w tym realistycznych portretach, pejzażach, architekturze oraz abstrakcjach. Jego prace są wynikiem poszukiwań tajemnic ludzkiej natury, szczególnie w kontekście twarzy. Tematyka obrazów nawiązuje do jego pasji związanych z turystyką oraz miejscem człowieka w kosmosie.
Sikuciński ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Często uczestniczył w wystawach organizowanych przez Wielkopolski Związek Artystów Plastyków oraz brał udział w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki ALTERNATYWY 33 i „Od gór Po morze”. W 2022 roku zdobył II miejsce w III Rondo Sztuki, a w kwietniu 2025 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Komisji Artystycznej Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków na wystawie „4 Pory Roku – Zima” oraz Brązowy Medal „Zasłużony dla Sztuki Polskiej”. Jego prace były wystawiane w Art. Gallery Roma w Rzymie oraz na międzynarodowej wystawie TOKYO OPEN ART. VOL III w maju 2025 roku, a także w Galerii Bid 4 Action w Pradze.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

